Naprawa układu hamulcowego – Łódź – firma MiJ – Puszkina 82

Naprawa układu hamulcowego - Łódź WidzewOd sprawności układu hamulcowego niejednokrotnie zależy życie pasażerów, a także innych uczestników ruchu, dlatego też warto znać jego budowę oraz regularnie sprawdzać stan techniczny. Nieusunięte usterki mają wpływ na wydłużenie drogi hamowania czy też utratę kontroli nad autem. Naprawa układu hamulcowego nigdy nie może być odkładana na później! Często wydłużenie drogi hamowania nawet o jeden metr może spowodować utratę życia naszego oraz naszych bliskich. Kiedy czujemy choćby najmniejsze niedomaganie hamulców w naszym aucie powinniśmy natychmiast udać się na ich kontrolę.

Przykładowe usługi związane z naprawą i obsługą układu hamulcowego, które świadczymy:

  • wymiana klocków hamulcowych
  • wymiana tarcz hamulcowych
  • wymiana szczęk hamulcowych
  • wymiana bębnów hamulcowych
  • wymiana cylinderków hamulcowych
  • wymiana przewodów hamulcowych
  • wymiana pompy hamulcowej
  • wymiana linki hamulca ręcznego

Hamulec podstawowy oraz dodatkowy

W samochodzie znajdują się tak naprawdę dwa niezależnie działające układy hamulcowe: podstawowy oraz dodatkowy. Podstawowy to ten, który mamy najprościej mówiąc pod nogą i używamy go najczęściej. Natomiast hamulec dodatkowy zwany również pomocniczym, ręcznym czy postojowym służy najczęściej do zabezpieczenia pojazdu podczas postoju. Każdy z nich składa się z elementów, których zadaniem jest zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości pojazdu.

Z wymianą jakich elementów wiąże się naprawa układu hamulcowego w aucie?

Do głównych elementów układu hamulcowego podlegających naprawie czy wymianie należy zaliczyć: pompę hamulcową, przewody doprowadzające płyn hamulcowy, klocki, tarcze hamulcowe, zaciski oraz cylinderki. Nie sposób nie wspomnieć także o pedale hamulca, który znajduje obok naszej prawej nogi i powoduje zadziałanie całego układu w momencie jego wciśnięcia.

Do najczęściej zauważanych awarii układu hamulcowego należą zużyte klocki, tarcze czy szczęki hamulcowe. Zazwyczaj o zużyciu klocków informuje nas specjalny czujnik połączony z układem diagnostycznym komputera w naszym aucie. Tarcze wymieniamy zazwyczaj wtedy gdy ich grubość jest niższa niż zaleca producent. Zdarzają się również wycieki płynu hamulcowego w wyniku uszkodzenia przewodów lub cylinderków hamulcowych.

Regularna diagnostyka układu hamulcowego jest niezwykle istotną kwestią, biorąc pod uwagę, jak wiele może zależeć od tego czy jest sprawny. Okazuje się, że około 80 procent samochodów trafiających do stacji diagnostycznej posiada większe lub mniejsze usterki układu hamulcowego. Jest to niedopuszczalne. Naprawa hamulców nie należy do najbardziej skomplikowanych dlatego też zadbajmy o ich 100% sprawność.

Zapraszamy na kontrolę i naprawę układu hamulcowego do naszego warsztatu – Łódź, Puszkina 82, firma MiJ.

Szybki kontakt MiJ

Dodaj komentarz