Naprawa zawieszenia – Łódź – firma MiJ – Puszkina 82

Elementy zawieszenia - naprawa ŁódźW dzisiejszych czasach samochody jeżdżą po bardzo różnych nawierzchniach: asfalt, szuter, piasek błoto. Wiele z nich jest zaprojektowanych tak, że nie ma miejsca, do którego by nie dojechały. Natomiast inne radzą sobie jedynie na dobrze utwardzonej nawierzchni. Niezależnie od tego czy auto jest przeznaczone na asfalt czy na offroad ważny jest układ zawieszenia, który zapewni odpowiedni kontakt podłoża z kołem.

Jakie są objawy uszkodzonego zawieszenia?

Zawieszenie samochodu to układ kilku połączonych ze sobą części, które wzajemnie ze sobą współpracują. Uszkodzony układ zawieszenia daje znać o sobie przez wyraźnie gorsze prowadzenie i różne nieprzyjemne stuki z okolic kół. Zużycie amortyzatorów objawia się nadmiernym kołysaniem samochodu na nierównościach (pływanie) i zbyt dużym przechylaniem karoserii podczas pokonywania zakrętów. Po zimie, gdy na drogach jest pełno dziur elementy zawieszenia odpowiedzialne za tłumienie nierówności są bardziej podatne na uszkodzenia.

Wiele podzespołów zawieszenia np. tuleje są wykonane z gumy, która niestety niezbyt dobrze znosi niskie zimowe temperatury oraz wszechobecną sól. Zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego mieszczącego się w Łodzi na ul. Puszkina 82 aby zdiagnozować, które elementy zawieszenia wymagają naprawy lub wymiany.

Przykładowe usługi związane z naprawą zawieszenia, które świadczymy:

  • wymiana amortyzatorów
  • wymiana sprężyn zawieszenia
  • naprawa lub wymiana wahacza
  • wymiana łącznika stabilizatora
  • wymiana końcówki drążka kierowniczego
  • wymiana tulei gumowych

Jakie elementy najczęściej wymienia się podczas naprawy zawieszenia?

Amortyzator – odpowiedzialny jest za stabilne pokonywanie przez samochód nierówności, kiedy podczas jazdy auto nadmiernie się kołysze i czujemy, że niepewnie trzyma się drogi przyszła pora na jego wymianę.

Sworzeń wahacza – podzespół łączący wahacz ze zwrotnicą, nie lubi nierówności na długim odcinku drogi zarówno przy jeździe na wprost jak i w zakrętach.

Łącznik stabilizatora – negatywny wpływ na jego stan ma jazda po dziurach w czasie pokonywania zakrętów i podczas zawracania.

Końcówka drążka kierowniczego – łączy przekładnię kierowniczą ze zwrotnicą, zużywa się gdy wjeżdżamy w dziury przy pokonywaniu zakrętów.

Wahacz – podzespół zawierający najczęściej gumowe tulejki i sworznie. Jeśli nie są wprasowane przez producenta na stałe podlegają wymianie, w przeciwnym wypadku trzeba wymienić kompletny wahacz.

Zapraszamy na naprawę układu zawieszenia do naszego warsztatu – Łódź, Puszkina 82, firma MiJ

Szybki kontakt

Dodaj komentarz